Mix web

Favicon

Favicon

Jak dát ikonku do prohlížeče a panelů

 Abychom získali a mohli použít ikonku stránky, která se objevuje v adresním řádku prohlížeče, v panelech a v oblíbených položkách, či záložkách, postupujeme takto:

  • Nejdříve musíme zvolit obrázek, nemusí být nutně o velikosti 16x16 px, ale neměl by být příliš větší - generátor jej sám upraví na velikost 16x16 px. 
  • Pokud si uděláte favicon v jiném programu, než v tomto generátoru, přeskočte až na vkládání faviconu do stránek.
  • Pro ostatní je zde generátor:
Vyber obrázek:
    
  • Obrázek musí být vybrán s ohledem na to, že výsledný obrázek bude malinkatý, nevolíme proto žádné grafické složitosti. Písmeno, či jednoduchý znak.
  • Poté, co zvolíme obrázek a odešleme jej, dostaneme se na stránku www.chami.com, kde uděláme jen a pouze jen to, že klikneme na odkaz Download FavIcon.
  • Stažený soubor rozbalíme a vybereme si, zda chceme normální, nebo animovaný favicon.
  • vkládání faviconu do stránek: vybraný přejmenujeme na : favicon.ico Nesmí se jmenovat jinak, jen "favicon.ico" - to pro jednoduchý favicon, případně "animated_favicon.gif" - pro animovaný favicon (animace ale podle mých zkušeností většinou nefunguje, ale nic tím nezkazíte). Pro animovaný favicon musíme použít ten druhý kód. Na serveru můžeme mít pouze jeden soubor tohoto jména. Ten, co vidíte na Lamalamam je animovaný.

Pro jednoduchý favicon použijeme tento kód:

 

<link rel="shortcut icon" href="http://tricet-a-vice.wgz.cz/archiv/uploaded/favicon.ico">

 
 

Pro favicon animovaný použijeme kód tento:

 

<link rel="icon" href="http://tricet-a-vice.wgz.cz/archiv/uploaded/animated_favicon1.gif" type="image/gif" >

 

  • Červeně jsou označeny adresy mých faviconů, změňte ji na adresu k vašemu souboru favicon.ico, nebo  animated_favicon.gif.  Jak vidíte, zkusil jsem  tomu animovanému ponechat název animated_favicon1.gif a funguje.

 

Tento kód vložíme do hlavičky naší stránky, mezi tagy <head> a </head>

 

(pro estránky: v administraci se k tomu proklikáme takto: NASTAVENÍ > UPRAVIT KÓD ŠABLONY > HLAVNÍ ŠABLONA. Vložit hned pod tag <head>. Uložit.)  Favicon na estránky nenahrávejte jako obrázek, ale jako soubor !!!

Tak, a máte svůj favicon !!!